Przygotowałem dla Ciebie 10 propozycji miejsc na rolki w Warszawie. Jeżeli jesteś początkującym warszawskim rolkarzem lub wybierasz się tylko na urlop do Warszawy to ten artykuł jest dla Ciebie.

Subiektywne TOP 10 miejsc na rolki w Warszawie:

1.Gdzie na rolki w Warszawie? Pola Mokotowskie

 

Pola Mokotowskie to jedna z popularniejszych miejscówek wsród rolkarzy w Warszawie. Duży park w środku miasta jest świetnym miejscem na aktywny odpoczynek od miejskiego zgiełku.

2.Gdzie na rolki w Warszawie? PGE Narodowy

 

Promenady wokół stadionu są miejscem spotkań wielu rolkarzy, deskorolkarzy i fanów innych sportów. Zimą otwierany jest skatepark na parkingu podziemnym stadionu.

Nie jesteś pewien, które miejsce będzie najlepsze dla Ciebie? Napisz do nas na Facebooku. Chętnie Ci doradzimy!

3.Gdzie na rolki w Warszawie? Bulwary Wiślane

 

Bulwary są parukilumetrowym gładkim odcinkiem idealnym dla rolkarzy. Z racji pięknej scenerii często bywają zatłoczone przez spacerowiczów i turystów.

4.Gdzie na rolki w Warszawie? Tor Stegny

 

Stegny to docelowo tor łyżwiarski, jednak latem zamienia się w tor dla rolkarzy. Wejście na tor jest płatne 10zł za półtorej godziny jazdy. Idealna nawierzchnia i małe ryzyko niespodzianek w postaci biegających dzieci, zwierząt czy samochódów sprawiają, że Tor Stegny jest idealnym miejscem na początek przygody z rolkami.

Tyle miejsc do zwiedzenia, a nadal ledwo trzymasz się na rolkach?
To nie problem!  Umów się na lekcje jazdy na rolkach w Warszawie

5. Gdzie na rolki w Warszawie? Trakt Królewski

 

Jazda gładkimi chodnikami Traktu Królewskiego pozwala zobaczyć wiele ciekawych miejsc przy okazji jazdy na rolkach. Trasa prowadzi od Zamku Królewskiego ulicami Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie obok Łazienek aż do Wilanowa.

 

6. Gdzie na rolki w Warszawie? Wybrzeże Gdańskie

 

Wybrzeże Gdańskie to trasa równoległa do Bulwarów Wiślanych ciągnąca się od Mostu Gdańskiego po Most Marii Skłodowskiej Curie.

7. Gdzie na rolki w Warszawie? Ogród Saski

 

Ogród Saski jest ogromnym parkiem z wieloma asfaltowymi alejkami nadającymi się do jazdy na rolkach i nie tylko. W trakcie jazdy można podziwiać piękną architekturę i przyrodę.

8. Gdzie na rolki w Warszawie? Park Szymańskiego

 

Parku Szymańskiego znajduje się specjalna ścieżka tylko i wyłącznie dla rolkarzy. Ciągnie się ona 1.5 kilometra i niestety jest bardzo wąska. Po za specjalną sciężką znajduje się tam placyk dedykowany dla początkujących rolkarzy.

9. Gdzie na rolki w Warszawie? Wesoła Rolkostrada

 

Rolkostrada na Wesołej to długi na 700 metrów odcinek asfaltu prowadzący przez las. Powstała ona z myślą o rolkarzach w ramach budżetu obywatelskiego.

Na rolkostradzie obowiązuje zakaz ruchu rowerów, poruszania się pieszych (z wyjątkiem rolkarzy) i zwierząt. Więcej informacji o rolkostradzie znajdziesz tutaj.

10.Gdzie na rolki w Warszawie? Park Szczęśliwicki

 

Na tej zielonej szczęśliwickiej enklawie znajduje siłownia, pływalnia, plac zabaw i parę kilometrów asfaltowych alejek dla rolkarzy.

Alejki biegną częściowo wzdłuż dwóch akwenów w Parku Szczęśliwickim.

Pominąłem jakąś fajną miejscówkę? Masz pomysł co warto dodać do tej listy? Napisz w komentarzu!