Jesteś fanem jazdy na rolkach z Krakowa i znudziły Ci się dotychczasowe miejsca do jazdy? A może tylko planujesz wycieczkę do Krakowa i nie wiesz gdzie pojeździć? Lepiej trafić nie mogłeś! 

1.Gdzie na rolki w Krakowie? Błonia

 

Najprawdopodobniej jest to najpopularniejszy spot rolkowy w Krakowie, dlatego warto przychodzić tam wieczorem. Błonia to dobrze wszystkim znana 48 hektarowa łąka otoczona asfaltowymi alejkami. W większości obwodu alejki są bardzo szerokie i podzielone na część dla pieszych i dla rowerzystów.

Wielką zaletą Błoni są wodopoje dostępne zarówno dla czworonogów i ich właścicieli, wiele miejsc parkingowych wzdłuż Alei 3 maja i Bezogródek – park foodtracków.

Bezpośrednio z Błoniami styka się Park Jordana, więcej o nim poniżej.

2.Gdzie na rolki w Krakowie? Park Jordana

 

Jak wspomniałem wyżej do Parku Jordana można wjechać bezpośrednio z Błoni. To jeden z najstarszych parków w Krakowie. Alejki w większej części są równe i pokryte asfaltem. Wzdłuż nich znajdują się rzeźby wybitnych Polaków. Przy wyjściu z parku od strony Błoni znajduje się kawiarnia, a w południowo-zachodniej części jest mały, przyjazny dla oka akwen.

Dodatkową atrakcją jest skatepark między kawiarnią, a zbiornikiem wodnym. Za płotem Parku Jordana biegnie ul. Henryka Reymana. To najpopularniejsze miejsce dla krakowskich slalomistów.

3.Gdzie na rolki w Krakowie? Bulwary Wiślane – Centrum

 

Bezwzględnie najpiękniejsze miejsce na rolki, zwłaszcza wieczorem. Wawel, Wisła, pięknie oświetlone mosty – czego chcieć więcej? Bulwary przy samym Wawelu są niestety często oblegane przez turystów . Na szczęście bulwary ciągną się kilometrami w jedną, jak i w drugą stronę.

Bulwarami można dojechać, aż na Czyżyny, skąd blisko do Tauron Areny. Jadąc wzdłuż Wisły w drugą stronę można dojechać aż pod Klasztor w Tyńcu.

Potrzebujesz pomocy związanej z rolkami?
Napisz do nas na Facebooku. Chętnie Ci pomożemy!

4.Gdzie na rolki w Krakowie? Bulwary Wiślane – Tyniec

 

Aby dotrzeć na tę część Bulwarów nie trzeba koniecznie jechać na rolkach, aż spod Wawelu. Tuż przy Wiśle w Tyńcu jest duży plac parkingowy. Można tam zostawić auto i ruszyć podróż malowniczą ścieżką wzdłuż Wisły.

Dobrym pomysłem na wycieczke może być dojazd do Tyńca na rolkach, a powrót tramwajem wodnym.

5.Gdzie na rolki w Krakowie? Zalew Nowohucki

 

Zalew Nowohucki to miejsce dobre znane każdemu mieszkańowi Nowej Huty. Sztuczny zbiornik jest otoczony asfaltowymi ścieżkami dobrej jakości. Cała pętla ma około kilometra i jest dobrze oświetlona wieczorami.

Wąskie alejki i duże zainteresowanie tym miejscem mogą popsuć frajdę z jazdy, dlatego radzę przychodzić tam głównie wieczorami.

6.Gdzie na rolki w Krakowie? Aleja Róż

 

Będąc już w okolicach Nowej Huty nie możemy zapomnieć o Alei Róż. To popularne miejsce wśród rolkarzy nie chcących znacznie się oddalać od miasta. Aleja rozpoczyna się przy Placu Centralnym i ciągnie się przez kilometr na północ.

7.Gdzie na rolki w Krakowie? Łąki Nowohuckie

 

Niedaleko od Alei Róż mamy Łąki Nowohuckie. Miejsce mało popularne, więc korzystaj póki nie ma tam tlumów. W niedalekim sąsiedztwie Szpitalu Żeromskiego ciągnie się kilometrowa alejka, szeroka na 5 metrów.

W samym parku roi się od placów zabaw, więc może to być inspiracja na ciekawą wycieczkę rodzinną.

8.Gdzie na rolki w Krakowie? Tauron Arena

 

Już bliżej centrum znajduje się Tauron Arena i stykający się z nią Park Lotników Polskich. O ile sama jazda w okół Areny może wydawać się nudna, warto zwrócić uwage ile ciekawych atrakcji jest dookoła:

  • spot slalomowy na tyłach obok schodów,
  • pumptrack w parku
  • Ogród Doświadczeń im. S. Lema

a i sama jazda po parku pomiędzy atrakcjami może być przyjemna, jeśli znajdziemy wyremontowane alejki w gąszczu tych mniej zadbanych.

Chciałbyś iść pojeździć na rolkach w terenie, ale Twoje
umiejętności Ci na to nie pozwalają? Umów się na lekcje jazdy na rolkach w Krakowie

9.Gdzie na rolki w Krakowie? Planty

 

Absolutny sztandar Krakowa. Ulubione miejsce studentów, turystów, bezdomnych, biegaczy i rolkarzy!

Świetnie miejsce na wieczorną jazdę dla relaksu i dobre miejsce do nauki wyminięć i szybkiego hamowania w dzień.

10.Gdzie na rolki w Krakowie? Puszcza Niepołomicka

 

Na koniec miejsce dla bardziej wymagających rolkarzy w już nieco większej odległości od centrum miasta. Puszcza Niepołomicka w Niepołomicach i ciągnące się w nieskończoność asfaltowe alejki pod koronami drzew. W gorące lato – miejsce ideał na rolki.

A jakie jest Twoje ulubione miejsce na rolki w Krakowie? Daj znać w komentarzu!